Merjenje poslovne uspešnosti sodišč je usmerjeno na presojo uspešnosti sodišča kot celotne organizacije in posameznih programov, ne pa na presojo uspešnosti posameznega sodnika. Presoja poslovne uspešnosti sodišča je osnova za organizacijske spremembe in sredstvo za neprekinjeno izboljšavo poslovanja in programov sodišča. Čeprav je pomemben del presoje tudi primerjanje uspešnosti poslovanja (benchmarking), pa zgolj na osnovi objavljenih podatkov sodišč ni mogoče rangirati v smislu lestvice najboljših sodišč. Razlogi za dosežene rezultate posameznih sodišč so raznoliki in interpretacija rezultatov zahteva poznavanje in razumevanje vrste dodatnih podatkov.

obvestila o piškotkih

Naša spletna stran uporablja tehnologijo piškotkov (cookies). Piškotki omogočajo uporabo naprednih, uporabniku prikrojenih možnosti. Omogočajo nam tudi spremljanje statistik obiska, s čimer pridobivamo prepotrebne podatke za nenehno izboljševanje strani. Če zapisa piškotkov ne boste dovolili, boste prikrajšani za možnosti, kakršni sta ogled video posnetkov in komentiranje objav prek družbenih omrežij.

sprejmi piškotke | zavrni piškotke

Primerjalni pregled po okrožjih

Organizacija Obdobje 1.7.2017-30.6.2018
Vrsta zadev Pomembnejše Ostalo
Vrsta SodiščaPREJETEREŠENENEREŠENEReševanje pripadaPovprečno trajanje postopka (mes)PREJETEREŠENENEREŠENEReševanje pripadaPovprečno trajanje postopka (mes)
OJ v Ljubljani12.38312.15812.18898%11,179.33484.5689.684107%4,1
OKRAJNO SODIŠČE12.38312.15812.18898%11,179.33484.5689.684107%4,1
Okrožje Celje12.14212.6907.931105%8,168.83468.5085.625100%1,2
OKRAJNO SODIŠČE8.9519.0744.105101%5,558.96958.6904.860100%1,3
OKROŽNO SODIŠČE3.1913.6163.826113%14,69.8659.818765100%0,9
Okrožje Koper7.7258.0385.644104%8,939.54240.6142.468103%2,6
OKRAJNO SODIŠČE5.7415.7803.413101%730.88231.8082.071103%3,1
OKROŽNO SODIŠČE1.9842.2582.231114%148.6608.806397102%0,6
Okrožje Kranj7.6387.1897.05794%10,155.37156.4005.413102%2,1
OKRAJNO SODIŠČE5.6065.0264.91090%8,648.32049.4115.027102%2,3
OKROŽNO SODIŠČE2.0322.1632.147106%13,57.0516.98938699%0,5
Okrožje Krško3.4293.4351.971100%6,925.33325.5881.135101%0,9
OKRAJNO SODIŠČE2.5662.5821.161101%5,622.21522.483961101%0,9
OKROŽNO SODIŠČE86385381099%10,93.1183.105174100%0,4
Okrožje Ljubljana16.83517.37814.049103%10,295.61896.8934.829101%1,2
OKRAJNO SODIŠČE7.4437.2843.34698%5,256.45857.6913.256102%1,6
OKROŽNO SODIŠČE9.39210.09410.703107%13,939.16039.2021.573100%0,6
Okrožje Maribor11.41712.7247.266111%8,762.50267.1477.507107%5,7
OKRAJNO SODIŠČE7.6778.3173.566108%6,350.55155.1217.072109%6,9
OKROŽNO SODIŠČE3.7404.4073.700118%13,311.95112.026435101%0,6
Okrožje Murska Sobota5.6135.7302.990102%6,642.56643.9903.620103%2,1
OKRAJNO SODIŠČE4.0894.1871.592102%5,337.39638.7753.408104%2,3
OKROŽNO SODIŠČE1.5241.5431.398101%105.1705.215212101%0,5
Okrožje Nova Gorica4.2044.4562.568106%8,730.44230.8961.807101%1,1
OKRAJNO SODIŠČE3.1933.2701.583102%6,825.68226.1361.616102%1,2
OKROŽNO SODIŠČE1.0111.186985117%13,84.7604.760191100%0,5
Okrožje Novo mesto5.0075.0722.801101%6,734.32034.1582.208100%1,1
OKRAJNO SODIŠČE3.8193.8401.343101%4,530.56330.4311.983100%1,1
OKROŽNO SODIŠČE1.1881.2321.458104%13,73.7573.72722599%0,5
Okrožje Ptuj3.6773.6882.677100%8,228.31429.1802.485103%2,4
OKRAJNO SODIŠČE2.6792.6231.71398%725.32326.1842.371103%2,7
OKROŽNO SODIŠČE9981.065964107%11,22.9912.996114100%0,4
Okrožje Slovenj Gradec2.5172.6521.150105%6,617.12617.811993104%2,9
OKRAJNO SODIŠČE1.8321.891492103%4,215.36916.083881105%3,2
OKROŽNO SODIŠČE685761658111%12,61.7571.72811298%0,6
Skupaj/PovprečjeOKRAJNO SODIŠČE65.97966.03239.412100%7481.062497.38143.190103%2,8
OKROŽNO SODIŠČE26.60829.17828.880110%13,498.24098.3724.584100%0,6
Total92.58795.21068.292103%8,9579.302595.75347.774103%2,5