Merjenje poslovne uspešnosti sodišč je usmerjeno na presojo uspešnosti sodišča kot celotne organizacije in posameznih programov, ne pa na presojo uspešnosti posameznega sodnika. Presoja poslovne uspešnosti sodišča je osnova za organizacijske spremembe in sredstvo za neprekinjeno izboljšavo poslovanja in programov sodišča. Čeprav je pomemben del presoje tudi primerjanje uspešnosti poslovanja (benchmarking), pa zgolj na osnovi objavljenih podatkov sodišč ni mogoče rangirati v smislu lestvice najboljših sodišč. Razlogi za dosežene rezultate posameznih sodišč so raznoliki in interpretacija rezultatov zahteva poznavanje in razumevanje vrste dodatnih podatkov.

obvestila o piškotkih

Naša spletna stran uporablja tehnologijo piškotkov (cookies). Piškotki omogočajo uporabo naprednih, uporabniku prikrojenih možnosti. Omogočajo nam tudi spremljanje statistik obiska, s čimer pridobivamo prepotrebne podatke za nenehno izboljševanje strani. Če zapisa piškotkov ne boste dovolili, boste prikrajšani za možnosti, kakršni sta ogled video posnetkov in komentiranje objav prek družbenih omrežij.

sprejmi piškotke | zavrni piškotke

Primerjalni pregled po okrožjih

Organizacija Obdobje 2020
Vrsta zadev Pomembnejše Ostalo
Vrsta SodiščaPREJETEREŠENENEREŠENEReševanje pripadaPovprečno trajanje postopka (mes)PREJETEREŠENENEREŠENEReševanje pripadaPovprečno trajanje postopka (mes)
OJ v Ljubljani12.24611.98712.92498%11,970.76873.1365.012103%1,6
OKRAJNO SODIŠČE12.24611.98712.92498%11,970.76873.1365.012103%1,6
Okrožje Celje12.06910.6398.89388%862.49363.0724.077101%0,9
OKRAJNO SODIŠČE9.2718.2305.10289%5,953.42453.9943.379101%0,9
OKROŽNO SODIŠČE2.7982.4093.79186%15,29.0699.078698100%0,9
Okrožje Koper7.7957.0346.78790%8,834.56334.7511.872101%0,9
OKRAJNO SODIŠČE6.0525.4134.64689%7,527.51427.7421.392101%0,9
OKROŽNO SODIŠČE1.7431.6212.14193%13,17.0497.00948099%0,7
Okrožje Kranj7.6976.7878.51088%11,146.45846.9673.711101%1,1
OKRAJNO SODIŠČE5.9675.2996.32989%10,440.99241.5213.379101%1,1
OKROŽNO SODIŠČE1.7301.4882.18186%13,65.4665.446332100%0,6
Okrožje Krško3.2232.8382.38588%7,822.06322.195833101%0,6
OKRAJNO SODIŠČE2.4552.1261.55987%6,519.36519.529672101%0,6
OKROŽNO SODIŠČE76871282693%11,52.6982.66616199%0,6
Okrožje Ljubljana15.59714.23414.78691%9,884.98485.2013.694100%0,6
OKRAJNO SODIŠČE7.8176.8164.00087%4,851.33351.7281.927101%0,7
OKROŽNO SODIŠČE7.7807.41810.78695%14,533.65133.4731.76799%0,5
Okrožje Maribor11.0449.9737.68990%8,156.01956.9993.475102%1,8
OKRAJNO SODIŠČE7.8706.9834.47889%6,145.44346.4802.992102%2,1
OKROŽNO SODIŠČE3.1742.9903.21194%12,810.57610.51948399%0,6
Okrožje Murska Sobota4.8994.8022.74998%6,936.85837.4061.507101%1,2
OKRAJNO SODIŠČE3.7853.6741.63597%5,332.49833.0231.330102%1,3
OKROŽNO SODIŠČE1.1141.1281.114101%12,34.3604.383177101%0,5
Okrožje Nova Gorica3.9653.6362.72392%7,327.78927.9601.106101%0,6
OKRAJNO SODIŠČE3.1372.8291.80290%5,824.13524.280929101%0,6
OKROŽNO SODIŠČE82880792197%12,63.6543.680177101%0,6
Okrožje Novo mesto4.8614.3083.53189%7,630.65731.2231.265102%0,7
OKRAJNO SODIŠČE3.7613.2862.13687%5,527.06327.6071.054102%0,7
OKROŽNO SODIŠČE1.1001.0221.39593%14,53.5943.616211101%0,7
Okrožje Ptuj3.6663.5182.77796%8,223.08623.4571.295102%0,8
OKRAJNO SODIŠČE2.8042.6791.93396%7,220.45520.7911.210102%0,9
OKROŽNO SODIŠČE86283984497%11,12.6312.66685101%0,5
Okrožje Slovenj Gradec2.5102.2871.24591%5,914.44014.598555101%0,7
OKRAJNO SODIŠČE1.9351.72366189%3,512.72912.840488101%0,7
OKROŽNO SODIŠČE57556458498%13,11.7111.75867103%0,6
Skupaj/PovprečjeOKRAJNO SODIŠČE67.10061.04547.20591%7,5425.719432.67123.764102%1,1
OKROŽNO SODIŠČE22.47220.99827.79493%13,784.45984.2944.638100%0,6
Total89.57282.04374.99992%9,1510.178516.96528.402101%1