<< Nazaj na seznam zadetkov
AAAArial|Georgia

 

VSL popravni sklep IV Cp 2223/2013

Sodišče:Višje sodišče v Ljubljani
Oddelek:Civilni oddelek
ECLI:ECLI:SI:VSLJ:2013:POPRAVNI.IV.CP.2223.2013
Evidenčna številka:VSL0073283
Datum odločbe:10.10.2013
Senat, sodnik posameznik:Alenka Kobal Velkavrh
Področje:CIVILNO PROCESNO PRAVO
Institut:popravni sklep pritožbenega sodišča - očitna pisna pomota - vrsta odločbe - sodba - sklep

Jedro

Pri zapisu oznake odločbe je prišlo do očitne pisne napake, saj je bilo po pomoti zapisano, da gre za sodbo, čeprav je bila odločitev sprejeta v obliki sklepa.

Izrek

Zaradi očitnih pisnih napak se popravi oznaka odločbe Višjega sodišča v Ljubljani IV Cp 2223/2013 z dne 4. 9. 2013 tako, da se oznaka „SODBA V IMENU LJUDSTVA“ nadomesti z oznako „SKLEP“ in beseda „RAZSODILO“ se nadomesti z besedo „SKLENILO“. V ostalem delu ostane odločba (sklep) Višjega sodišča v Ljubljani IV Cp 2223/2013 z dne 4. 9. 2013 nespremenjena.

Obrazložitev

1. Pri izdaji odločbe naslovnega sodišča IV Cp 2223/2013 z dne 4. 9. 2013 je bilo ugotovljeno, da je pri zapisu oznake odločbe prišlo do očitne pisne napake, saj je bilo po pomoti zapisano, da gre za sodbo, čeprav je bila odločitev sprejeta v obliki sklepa. V nadaljevanju pa je prišlo tudi do očitne pisne pomote, saj je bilo zapisano, da je pritožbeno sodišče „razsodilo“, namesto, da bi bilo zapisano, da je „sklenilo“.

2. Pritožbeno sodišče je zato s popravnim sklepom popravilo očitni pisni napaki na podlagi prvega odstavka 328. člena Zakona o pravdnem postopku.

PRAVNI POUK: Zoper ta sklep je dopustna pritožba v roku 15 dni od pismenega odpravka sklepa. Pritožbo je potrebno vložiti pri Višjem sodišču v Ljubljani, o njej pa bo odločalo Vrhovno sodišče Republike Slovenije. Pritožba se šteje za pravočasno, če je oddana zadnji dan pritožbenega roka priporočeno po pošti. Pritožba mora vsebovati naslednje sestavine: navedbo sklepa zoper katerega se vlaga; izjavo, ali se sklep izpodbija v celoti ali v določenem delu; pritožbene razloge in podpis pritožnika (335. člen ZPP). Če pritožba navedenih sestavin ne bo vsebovala ali če bo nerazumljiva ali če ne bo vsebovala vsega, kar je treba, da bi se lahko obravnavala, sodišče vložnika ne bo pozivalo, naj jo popravi ali dopolni po 108. členu ZPP, ampak bo pritožbo takoj zavrglo (336. člen ZPP). Ob vložitvi pritožbe mora biti plačana sodna taksa. Če sodna taksa ni plačana niti v roku, ki ga določi sodišče v nalogu za njeno plačilo in tudi niso podani pogoji za oprostitev, odlog ali obročno plačilo sodnih taks se šteje, da je pritožba umaknjena (3. odstavek 87. člena ZPP). Če je pritožba vložena po pooblaščencu, ki ni odvetnik ali druga oseba, ki je opravila pravniški državni izpit, se pritožba kot nedovoljena zavrže (2. odstavek 89. člena ZPP). Če pooblaščenec stranke, ki je odvetnik, ne predloži pooblastila za zastopanje, mu sodišče ne dovoli, da začasno opravlja pravdna dejanja za stranko, ampak pritožbo zavrže (5. odstavek 98. člena ZPP).


Zveza:

ZPP člen 328, 328/1.

Pridruženi dokumenti:*

*Zadeve, v katerih je sodišče sprejelo vsebinsko enako stališče o procesnih oz. materialnopravnih vprašanjih.
Datum zadnje spremembe:
11.02.2014

Opombe:

P2RvYy0yMDEyMDMyMTEzMDYyMDY3