Merjenje poslovne uspešnosti sodišč je usmerjeno na presojo uspešnosti sodišča kot celotne organizacije in posameznih programov, ne pa na presojo uspešnosti posameznega sodnika. Presoja poslovne uspešnosti sodišča je osnova za organizacijske spremembe in sredstvo za neprekinjeno izboljšavo poslovanja in programov sodišča. Čeprav je pomemben del presoje tudi primerjanje uspešnosti poslovanja (benchmarking), pa zgolj na osnovi objavljenih podatkov sodišč ni mogoče rangirati v smislu lestvice najboljših sodišč. Razlogi za dosežene rezultate posameznih sodišč so raznoliki in interpretacija rezultatov zahteva poznavanje in razumevanje vrste dodatnih podatkov.

obvestila o piškotkih

Naša spletna stran uporablja tehnologijo piškotkov (cookies). Piškotki omogočajo uporabo naprednih, uporabniku prikrojenih možnosti. Omogočajo nam tudi spremljanje statistik obiska, s čimer pridobivamo prepotrebne podatke za nenehno izboljševanje strani. Če zapisa piškotkov ne boste dovolili, boste prikrajšani za možnosti, kakršni sta ogled video posnetkov in komentiranje objav prek družbenih omrežij.

sprejmi piškotke | zavrni piškotke

Gibanje vseh zadev in pričakovani časi rešitve

Gibanje pomembnejših zadev in pričakovani časi rešitve

Obvladovanje pripada izvršilnih zadev (I, In) in pričakovani časi rešitve zadev

1.4.2017-31.3.20181.7.2017-30.6.20181.10.2017-30.9.201820181.4.2018-31.3.2019
Sodiščeprejeterešenenerešenereševanje pripadareševanje pripadapričakovani čas rešitve (mes)prejeterešenenerešenereševanje pripadareševanje pripadapričakovani čas rešitve (mes)prejeterešenenerešenereševanje pripadareševanje pripadapričakovani čas rešitve (mes)prejeterešenenerešenereševanje pripadareševanje pripadapričakovani čas rešitve (mes)prejeterešenenerešenereševanje pripadareševanje pripadapričakovani čas rešitve (mes)
OJ v Celju1.2241.358786110.9 %16,91.1751.243751105.8 %17,31.1601.224750105.5 %17,41.0601.176684110.9 %179991.071714107.2 %18
OJ v Slovenskih Konjicah28825010886.8 %15,226223411489.3 %15,824922512990.4 %16,9218224121102.8 %16,521418114184.6 %19,3
OJ v Šentjurju24222414392.6 %17,724921714087.1 %17,725021913887.6 %17,6199217119109 %16,6185211117114.1 %16,7
OJ v Šmarju pri Jelšah359423204117.8 %15,8327425161130 %14,5311389167125.1 %15,2325357175109.8 %15,9304329179108.2 %16,5
OJ v Velenju710712362100.3 %16,1726758331104.4 %15,2718726338101.1 %15,6621726273116.9 %14,5571663270116.1 %14,9
OJ v Žalcu51645826888.8 %1750943728185.9 %17,749143627388.8 %17,5457464236101.5 %16,1452465255102.9 %16,6

Trajanje sodnih postopkov (pomembnejše zadeve)

Rešene in nerešene pomembnejše zadeve po starostnih razredih
(glede na datum 1.vpisa)


Rešene in nerešene izvršilne zadeve (I, In) na okrajnih sodiščih po starostnih razredih

Rešene zadeve glede na dolžino postopka
1.4.2018-31.3.2019
Starostna struktura nerešenih zadev
31.3.2019
Organizacija Sodiščeod 0 do 1od 1 do 3od 3 do 5od 5 do 10nad 10skupajod 0 do 1od 1 do 3od 3 do 5od 5 do 10nad 10skupaj
Okrožje CeljeOJ v Celju81,7124,22,10,110051,825,613,78,10,7100
Okrožje CeljeOJ v Slovenskih Konjicah86,213,30,610057,442,60100
Okrožje CeljeOJ v Šentjurju8113,73,81,410039,354,74,31,7100
Okrožje CeljeOJ v Šmarju pri Jelšah82,411,93,31,80,61005724,613,43,91,1100
Okrožje CeljeOJ v Velenju83,911,63,50,90,21006027,47,84,40,4100
Okrožje CeljeOJ v Žalcu84,1141,30,6010058,437,32,701,6100
Okrožje CeljeTotal82,912,43,21,40,110054,3319,24,70,7100

Zaposleni; zasedena delovna mesta in dejanska prisotnost

Zasedena delovna mesta
31.3.2019
Dejanska prisotnost
1.1.2019-31.3.2019
Vrsta sodišča SodiščeŠtevilo s. Število gen. sekr. in dir. Število s.s. Število s.p. Število vpis. Število zapis. Število drugo s.o. Število s.o. brez sodnikov Število s. Število gen. sekr. in dir. Število s.s. s.s./s. Število s.p. Število vpis. Število zapis. Število drugo s.o. Število s.o. brez sodnikov
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Celju2401714123298421,6015,70,712,211,528,28,275,8
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Slovenskih Konjicah2014250121,4010,72,434,7011
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Šentjurju10141218100,80,84,70,81,40,48,1
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Šmarju pri Jelšah4016461183,801,10,35,33,35,7116,5
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Velenju604124102325,303,90,79,748,81,928,3
OKRAJNO SODIŠČEOJ v Žalcu5028484264,601,80,46,8472,922,4
s. ...
gen.sekr. in dir. ...
s.s. ...
s.p. ...
vpis. ...
zapis. ...
drugo s.o. ...
sodnik
generalni sekretar in direktor
strokovni sodelavec
sodniški pomočnik
vpisničar
zapisnikar
drugo sodno osebje